O Nas

Witaj cieszymy się , że tu jesteś:) i zapraszamy do środka;)

Mam na imię Ewa, z pasji podróżnik, z zawodu psycholog z zamiłowania blogerka. Pracuję również jako pilot wycieczek w biurze trampingowym.

Uwielbiam podróże i nie ważne czy to jest weekend na rowerze w Białowieży czy trekking w Himalajach. Podróżuję od ponad 10 lat po Azji i ciągle znajduję coś nowego do odkrycia. Uwielbiam indonezyjskie wulkany i smak świeżego mango.

W podróży aktywnie spędzam czas: jeżdżę konno, na rowerze, wspinam się po górach, nurkuję , praktykuję medytację.

Fascynuje mnie joga, którą miałam okazję nauczyć się w Indiach podczas mojej ostatniej 7 miesięcznej samotnej podróży po Azji.

Uwielbiam smakować każdy kawałek świata.

Mam na imię Kasia. Podróżuję z zamiłowania i pasji odkrywania. Uwielbiam ciągłe przemieszczanie się, poznawanie nowych miejsc ale też….kocham planować podróże.

Ogromną przyjemność sprawia mi wyszukiwanie atrakcyjnych połączeń  lotniczych, znajdowania przyjemnych  hoteli, czytania ciekawostek i nowości podróżniczych.Potrafię spędzać całe dnia na planowaniu kolejnych wypraw.

Jeśli nie mam możliwości sama dotarcia w dane miejsca, pomagam w zorganizowaniu podróży rodzinie znajomym czy nieznajomym 🙂

Jednym słowem moje hobby to logistyka podróżnika i dlatego też tu jestem.

Często w dalekich podróżach wspieram moją siostrę Ewę i z Wami chciałabym się dzielić moimi użytecznymi radami. Dlatego jak macie pytania to chętnie odpowiem!

 

 

A dlaczego piszemy bloga?

 • Bo chcemy się podzielić moimi przeżyciami, wrażeniami i poradami.
 • Bo pragniemy pokazać, że podróżowanie jest piękne a podróż to nie liczba przejechanych kilometrów a ilość poznanych po drodze ludzi.
 • Żeby uświadomić innym, że podczas podróży możesz się rozwijać, uczyć, zmieniać i nabierać odwagi do działania co zaprocentuje po powrocie do domu
 • Żeby namówić Cię oraz zainspirować do odwiedzenia tych wspaniałych miejsc z dala od szlaku, które powoli mogą niestety już zniknąć 🙁

Czego się można dowiedzieć z bloga?

 • Jak aktywnie można spędzić czas w podroży: gdzie poćwiczyć jogę, gdzie pójść na świetny masaż, gdzie są najlepsze miejsca do snorklowania/nurkowania
 • Gdzie można odbyć najpiękniejsze górskie trekkingi
 • Jak bezpiecznie poruszać się po Azji
 • Czego w danym zakątku trzeba koniecznie spróbować
 • Co oprócz wrażeń możesz z podróży przywieźć, gdzie zrobisz najlepsze zakupy:)
 • Jak zorganizować sobie noclegi, środki transportu oraz lokalne atrakcje
 • Jak się przygotować do samotnej podroży i jak ją przeżyć;)

 

„Świat jest książką a ci którzy nie podróżują czytają tylko 1 stronę”

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *