Tajlandia w dwa tygodnie

 

 

Program jaki wam proponuję, składa się on ze zwiedzania miast i zabytków, 1 dniowego trekkingu po górach i 3 dni na wyspie. Zrealizowałam go w 2016 roku  razem z mamą (http://www.everystep.pl/2017/05/zabierz-mame-podroz/)

Przemieszczałyśmy się autobusami i miałyśmy jeden lot wewnętrzny samolotem (warto z wyprzedzeniem kupić na niego bilet bo ceny szybko rosną). Wszystkie rezerwacje hoteli robiłyśmy z wyprzedzeniem na booking. com i  trivago ,a na wyspie z resortem kontaktowałam się telefonicznie.

 

Dzień I WARSZAWA/BANGKOK

Wybrałam linie lotnicze Emirates, głównie ze względu na komfort i dogodne godziny lotu. Jeśli macie więcej czasu na przesiadkę to polecam zwiedzanie Dubaju. Kasia podaje w swoim artykule jak to zrobić😉 http://www.everystep.pl/2017/05/stopover-w-dubaju/

W wersji oszczędnościowej można też skorzystać z oferty Aeroflotu.

Dzień II BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Zakwaterowanie w turystycznej dzielnicy niedaleko Kahao San Road. ( Proponuję znaleźć hotel na jednej z uliczek  blisko do Khao San Road gdyż znacznie spokojniej, polecam Rabuttri lub Phra Athit Rd) .

Jeśli macie po zakwaterowaniu przynajmniej 1,5 godz. do zachodu słońca to ruszajcie na zwiedzanie Świątyni Wat Arun. Z jej wież można podziwiać panoramę Bankgkoku, o zachodzie słońca to piękny widok. Powoli też można zacząć czuć atmosferę buddyjską Tajlandii, gdyż w pobliżu świątyni przebywa wielu wiernych, słychać modlitwy i dzwony.

Niedaleko też, w małym parczku rozłożone są kramiki sklepowe z jedzeniem i pamiątkami.

Do świątyni dopływamy transportem wodnym! To super przygoda i najtańszy środek komunikacji w Bangkoku.( https://www.transitbangkok.com/Chao_Phraya_Express.html)

Dzień III BANGKOK

Teraz mamy cały dzień na zwiedzanie. Warto jak wspomniałam poruszać się transportem rzecznym oraz także tuk -tukami ( małe 3 -kołowe skuterki). Znajdziemy je na ulicy, warto zawsze negocjować cenę!

Najpierw dochodzimy pieszo lub dojeżdżamy do Pałaców Królewskich, Potem świątynia Wat Pho, która jest tuż obok. Powrót pieszo przez targ amuletów, obok Muzeum Narodowego (warto zajrzeć, czynne 9.00-16.00).

Popołudnie i wieczór możemy spędzić w okolicach Khao San Road . Znajduje się tu mnóstwo restauracji, barów i sklepów.

Wieczorem oczywiście koniecznie masaż😊

Dzień IV BANGKOK

Tego dnia możemy wybrać się na wycieczkę w okolice Bangkoku. Ofert jest wiele. Oto kilka z propozycji:

  • wycieczka na Targ wodny (Damnoen Saduak Floating Market). Wycieczkę można kupić z dnia na dzień w każdym z wielu małych biur podróży na Khao San Road. Czas 5-6 godz.
  • Wynajęcie łodzi ( w pobliżu rzeki) i pływanie po kanałach Bangkoku (Thonburi canals)
  • Wycieczka tuk -tukiem do wielkiej stupy na wzgórzu i świątynni Wat Saket oraz odwiedzenie dzielnicy chińskiej
  • Samodzielna ( minivanem, autobusem lub pociągiem) lub zorganizowana jednodniowa wycieczka do dawnej stolicy Ayuthaya (7-8 godz)

Nocny przejazd do Sukhotai

 

Dzień V SUKHOTAI

 Sukhotai to dawna stolica Tajlandii , słynąca z ogromnych posągów Buddy i ruin dawnych świątyń. Relaksujące, spokojne miejsce, gdzie można się zresetować i odpocząć od zgiełku miasta. Wiele hoteli ma baseny, można wypożyczyć też rower. Idealne miejsce relaksu w parku wśród ruin i posągów.

 

Należy pamiętać, że nocny autobus z Bangkoku dojeżdża tu bardzo wcześnie rano ( 3.00 rano) dlatego warto powiadomić hotel i zadzwonić do niego z trasy z prośbą o transport. Miasteczko jest małe więc tak naprawdę wszędzie można też dojść piechotą. Cała noc czynny jest sklep Seven – Eleven, gdzie można poczekać na taksówkę.

Dzień VI CHANG MAI

Wczesny wyjazd z Sukhotai do Chang Mai (bilety należy kupić na miejscu z wyprzedzeniem, czas przejazdu ok 4 godz.). Po dojeździe i zakwaterowaniu warto pojechać ( kursują po mieście czerwone busy sonteo) do wybudowanej na wysokim wzgórzu za miastem świątyni Wat Phra That Doi Suthep.

Wieczorem spacer po słynnym Nocnym Markecie, gdzie oprócz pamiątek można zobaczyć mecz tajskiego boksu oraz dobrze zjeść.

Dzień VII CHANG MAI

 Tutaj też mamy wiele opcji  m.in. całodzienna wycieczka z trekkingiem, raftingiem i zwiedzaniem okolicznych wiosek zakupiona w agencji turystycznej lub też wycieczka do parku linowego zawieszonego wysoko w dżungli. Albo można też samemu wynająć skuter i zrobić sobie objazd po okolicy.

Wieczorem oczywiście masaż

Dzień VIII  CHANG MAI/ KOH YAO NOI

Poranny przelot samolotem z Chang Mai do Phuket (ok 1 godz) skąd taksówką do przystani i motorówką na wyspę Koh Yao Noi.

Zakwaterowanie. Śniadanie i spacery po plaży.

Dzień IX KOH YAO NOI

Całodzienna wycieczka łodzią po kilku okolicznych pięknych wyspach z postojem na snorklowanie i posiłek na plaży.

Wycieczka do kupienia w resortach lub też u lokalnego rybaka na plaży.

Dzień X KOH YAO NOI

Odpoczynek na plaży…

Można wypożyczyć skuter i objechać wyspę. Warto pójść na lekcję gotowania do Miny (http://www.minas-cooking-classes.com/)😊 lub na otwartą sesję jogi do http://www.thailandyogaretreats.com/.:) Polecam!

Dzień XI BANGKOK/KANCHANABURI

Poranny powrót do Bangkoku skąd od razu proponuję wziąć z dworca Morchit autobus do Kanchanaburi (miejscowość, gdzie znajduje się słynny most na rzece Kwai).

Przyjazd w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Spacer po mieście i kolacja w jednej z restauracji.

Dzień XII KANCHANABURI

Spacer w okolice mostu, zwiedzanie Muzeum, wynajęcie łodzi (od lokalnych rybaków) i zwiedzanie jaskiń z postaciami Buddy lub też wycieczka na wodospady Erawan.

Dzień XIII KANCHANABURI/BANGKOK

Powrót do Bangkoku. Ostatnie zakupy na Khao San Road lub w centrum handlowym MBK Center (http://www.mbk-center.co.th/)

Wylot w nocy do Warszawy.

Dzień XIV Warszawa

Przylot na Okęcie w godzinach wczesnych popołudniowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *