W 12 dni po Maroko

Co  powiecie na plan Maroko?

Dla chętnych, którzy chcieliby się wybrać  w tamte strony podpowiedź trasy wycieczki a po więcej informacji piszcie do nas 🙂

Pomożemy znaleźć połączenie lotnicze, hotel, atrakcje i zaplanujemy Ci pobyt 😉

 

I dzień WARSZAWA/AGADIR
Wylot z Polski najlepiej czarterem. W okresie wakacyjnym bardzo dużo biuro podróży oferują miejsca w swoich samolotach. Drugą opcją jest Ryanair- ale tutaj nie unikniemy przesiadki w jednym z europejskich państw.

II dzień AGADIR/ESSAOUIRA/SAFI

Wyjazd z Agadir i przejazd przez Essaouira, miasto które słynie z rzeźbiarstwa w korzeniu tui i drzewie cedru. Obecnie jest to mekka dla windsurferów. Są tu słynne i najpiękniejsze plaże Maroka. W mieście można zatrzymać się kilka godzin a następnie jedziemy do Safi. Miasta, które znane jest z przepięknej ceramiki.

III dzień SAFI/CASABLANCA
Ważnym punktem jest dla nas Casablanca- jednym słowem metropolia. Znajdziemy tu ekskluzywne sklepy i biurowce. Wartym punktem do zwiedzania jest meczet Hassana II.  To trzeci meczet świata- prawdziwy cud architektury.

IV dzień RABAT/FEZ

Blisko Casablanki jest Rabat- stolica Maroko. Jest to spore miasto, jednak proponuję spędzić tu zaledwie kilka godzin. na pewno warto zwiedzić starożytne miasta rzymskie oraz wieżę Hassana- znana jako najładniejszy zabytek islamu północnej Afryki. Przejazd do Fez i tam nocleg.

V dzień FEZ

Fez- to najstarsza stolica Maroko. Miasto, które robi ogromne wrażenie. Ciekawe pod kątem kulturowym, zostało założone przez Arabów, Berberów oraz chrześcijan i Żydów.  Obecnie miasto stanowi największy ośrodek  kultury islamskiej, otoczone jest  murami i wejść do niego można tylko bramami tzw babami.

Najciekawszą dzielnicą jest Fes el Bali. To tutaj możemy poznać rzemiosło marokańskie, zakupić wyroby ze skóry czy  odwiedzić słynne farbiarnie. Przez fakt, że dzielnica ta leży na wzgórzu, możemy podziwiać stąd panoramę egzotycznego dla nas średniowiecznego miasta arabskiego.

VI dzień FEZ/MARRAKESZ
Czeka nas całodniowa podróż przez region Atlasu Średniego w stronę Czerwonego Miasta – Marrakeszu. Po drodze możemy podziwiać różne miejsca życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Podróż trwa cały dzień i wieczorem docieramy do Marrakeszu.

VII dzień MARRAKESZ

Marrakesz to zdecydowanie najbardziej kolorowe miasto tego kraju. Miesza się tutaj tradycja, historia legendy oraz zabawa i muzyka.  Zwłaszcza stare miasto i plac Jemaa el Fna, o którym  więcej w artykule: http://www.everystep.pl/2017/07/jemaa-el-fna-marokanski-plac-z-tysiaca-i-jednej-nocy/

Polecam przeczytać przed wylotem 🙂

VIII-XI dzień MARRAKESZ/AGADIR
Jeśli mamy ochotę na wypoczynek można wrócić do Agadiru Powiem szczerze, że dłużej niż 3 dni to raczej nie polecam. Niemniej po męczących drogach i podróży warto chwilkę odpocząć zanim powrócimy do domu.

Nie nastawiajcie się na piękne plaże i błękitne morze…cóż…tutaj bardziej nastawiałabym się na basen w hotelu… 🙂

XII dzień AGADIR/WARSZAWA
Przejazd na lotnisko w Agadir i powrót do Polski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *