Coś dla ciała i umysłu czyli aktywny wypoczynek w Bieszczadach

Zajęcia BodyArt

Aktywny wypoczynek w górach to jest to! Tygodniowy urlop spędziłam w Bieszczadach na obozie pilatesowo- jogowym.  Jak się okazało, to był strzał w dziesiątkę. Niesamowity tydzień wypełniony ćwiczeniami, pysznym wegetariańskim  jedzeniem, dyskusjami z uczestnikami obozu i pięknymi widokami.

 

aktywny wypoczynek
Połoniny

WSPANIAŁE BIESZCZADY

Przede wszystkim z dala od miejskiego zgiełk,u można było się wyciszyć i oczyścić umysł,  rozluźnić i jednocześnie wzmocnić swoje ciało. Miejsce obozu to urokliwa wieś Smerek oraz bieszczadzki dom z drewna, w którym byliśmy zakwaterowani i odbywały się wszystkie zajęcia.  Z domku można było podziwiać przepiękne widoki na góry, zwłaszcza gdy wstało się przed świtem na wschód słońca. „Karpacka Sadyba”  jest cały z drewna z pięknym salonem, oryginalnym kominkiem i ogromnym terenem zielonym. Oprócz domku dookoła tylko góry, cisza i spokój. Wypoczynek, relaks i ćwiczenia 🙂 i to cały dzień….

 

Karpacka Sadyba
Karpacka Sadyba

 

PROGRAM OBOZU i AKTYWNY WYPOCZYNEK

Zajęcia BodyArt
Zajęcia BodyArt

A teraz jak to wyglądało. Rozkład zajęć był dość intensywny ale z przyjemnością chodziłam na wszystkie ćwiczenia. Dzień  rozpoczynał się od jogi. Start zajęć godzina 7:00.  Następnie śniadanie , chwila odpoczynku i od godziny 11:00 zaczynał się maraton ćwiczeniowy 🙂 Najpierw pilates, następnie bodyArt. około 13:00 pyszny obiad- dla wegetarian uczta smaków, a dla pozostałych osób okazja do spróbowania innych dań niż zazwyczaj jadają. Serwowana była pyszna i bardzo urozmaicona kuchnia składająca się z kilku dań. Po obiedzie był tzw. czas wolny także okazja do spacerów, wycieczek nad strumyk czy nad jezioro Solińskie.  Akurat szczęście dopisało podwójnie bowiem pogoda była wymarzona. Słońce i błękitne niebo przez cały tydzień.

Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie

Ale to nie koniec aktywności, zawsze wieczorem były jeszcze zajęcia z relaksacji lub  z rollowania. Super przydatne na zbolały kręgosłup.

Dla chętnych była też możliwość wykupienia relaksacyjnych masaży wykonanych przez wyspecjalizowaną fizjoterapeutkę.

I jak tu nie skorzystać z takiej okazji 🙂

ORGANIZATORZY OBOZU

Wszystkie zajęcia były prowadzone przez doświadczoną, profesjonalną kadrę 🙂 Organizatorem obozu było Studio Kasi Twardzik z Rzeszowa ze wsparciem Studia  Medical Pilates Marty  Falęty z siedzibą w Warszawie.

Obydwie Panie zajmują się od wielu lat ćwiczeniami ruchowymi, fizjoterapią i szkolą się u najlepszych instruktorów w Polsce i za granicą.  Mają ogromne doświadczenie i kwalifikację aby prowadzić tego typu zajęcia. Przede wszystkim jest to ich pasja, co można było łatwo zauważyć podczas ćwiczeń 🙂

Wszystkie zajęcia miały  również charter terapeutyczny, zwłaszcza pilates.  Były to zajęcia idealne dla osób mających problemy z kręgosłupem lub  takich co są po prostu nie porozciągane wystarczająco 😉

Dni mijały bardzo szybko. Niestety. Aż zal było opuszczać to bieszczadzkie eldorado. Jednym słowem aktywny wypoczynek na łonie natury spełnił swoje zadanie 🙂 i za rok na pewno tutaj powrócę!

Poranna joga z takim widokiem
Poranna joga z takim widokiem

PRZYDATNE LINKI

Dom,  w którym odbył się obóz:

Karpacka Sadyba- drewniany dom położony na szlaku Smerek-Cisna

www. karpackasadyba.pl

Studio Kasi Twardzik w Rzeszowie

www.kasiatwardzik.pl

Studio Marta Falęta Medical Pilates  w Warszawie

www.martafaleta.pl

Zajęcia w plenerze Medical Pilates - Chatka Puchatka
Zajęcia w plenerze Medical Pilates -Chatka Puchatka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *